Професійні свята 2014 — компанія «Орлан»

Професійні свята

25 січня День студентів (Тетянин день)

Так трапилося, що саме на Тетянин день, 12 січня 1755 року, імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ «Про заснування Московського університету» і 12(25) січня стало офіційним університетським днем.

26 січня Міжнародний день митника

В цей день, крім Всесвітнього дня митниці, в Україні відзначають День митної служби України.

День працівника контрольно-ревізійної служби України

26 січня 1993 року було підписано Закон «про державну контрольно-ревізійну службу в Україні». З того часу 26 січня святкується як День працівника контрольно-ревізійної служби україни.

29 січня День пожежної охорони

Професію пожежника можна назвати по-справжньому героїчною, адже пожежні щодня рятують життя людей, і не тільки з вогню.

31 сіяня Міжнародний день ювеліра

Професія ювеліра – одна з найдавніших, адже прикрашати себе люди любили завжди.

6 лютого Міжнародний день бармена

День бармена відзначається 6 лютого в день Святого Аманда і став у багатьох країнах професійним святом барменів і рестораторів.

9 лютого Міжнародний день стоматолога

Відзначати день стоматолога 9 лютого, в день Святої Аполонії, має вагомі причини, перша серед яких –це навдивовижу привабливий образ Аполонії, що дійшов до нас через віки.

14 лютого День компютерщика

14 лютого – День компютерщика. Саме цього дняв 1946 році було запущено перший реально працюючий електронний комп’ютер ENIAC.

3 березня Всесвітній день письменника

Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48-го конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб було засновано в 1921 році.

8 березня День землеміра

Друга субота березня.
Розвиток суспільства в усі часи був пов’язаний з землею, яка і тепер залишається основним засобом існування для людства і джерелом суспільного багатства.

9 березня Міжнародний день ді-джея (World DJ Day)

World DJ Day – це не тільки офіційне свято, але і важлива благодійна подія, яка проводиться від імені міжнародної клубної індустрії з 2002 року.

16 березня День працівників ЖЕК

Третя неділя березня.
Наше сьогоднішнє життя важко уявити без стабільної цілодобової роботи цих багатофункціональних служб.

17 березня День планетаріїв

Найближча неділя до дня весняного рівнодення. Це свято має європейське «коріння», вперше воно було проведене в Італії в 1990 році за ініціативою Асоціації італійських планетаріїв.

21 березня міжнародний день лялькаря

Ідея відзначати в усьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла відомому діячу лялькового театру Дживаду Золфагоріхо (Іран).

Всесвітній день поезії

В 1999 році на 30-тій сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня.

22 березня День таксиста

22 березня таксисти всіх країн святкують своє професійне свято – День таксиста.

23 березня Всесвітній день метеорології

Кожен рік 23 березня під егідою ООН проходить Всесвітній день метеорології. В 1950 році саме в цей день вступила в силу Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації.

25 березня День служби безпеки України

25 березня 1992 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Службу безпеки України», цей день з 2001 року згідно з Указом Президента №193/2001 відзначається як День Служби безпеки України (СБУ).

26 березня День внутрішніх військ МВС України

День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх військ України відзначається щорічно 26 березня – в день прийняття Верховною Радою України в 1992 році Закону «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України».

27 березня Міжнародний день театру

Міжнародний день театру установлено в 1961 році ІХ конгресом Міжнародного інституту театру (МІТ).

4 квітня Міжнародний день Інтернету

Міжнародний день Інтернету певним чином – свято для всіх нас. Більш того, уже 11-й рік поспіль День Інтернету святкується в багатьох країнах після того, як Папа Іоанн Павло ІІ дав свою санкцію.

День веб-майстра

4 квітня відзначають своє професійне свято веб-розробники, верстальники, веб-дизайнери та інші спеціалісти, що так або інакше пов’язані з веб-розробкою. Веб-майстер — це сполучна ланка між високими технологіями та бізнесом.

6 квітня День геолога

Перша неділя квітня.
Указом Президента України від 7 квітня 1995 року №110/95 в Україні встановлено професійне свято працівників геології, геодезії і картографії – День геолога, який відзначається щорічно в першу неділю квітня.

12 квітня День працівників ракетно-космічної галузі України

12 квітня – день початку епохи пілотованих космічних польотів – загальне свято, що з’єднує минуле,теперішнє і майбутнє людей Землі.

Всесвітній день авіації і космонавтики

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) 12 квітня відзначається як Всесвітній день авіації і космонавтики.

14 квітня День Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України

14 квітня 1997 року Кабінет міністрів затвердив Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ.

15 квітня День співробітників карного розшуку України

15 квітня 1919 року Декретом Раднаркому України була утворена секція судово-карного розшуку.

18 квітня Міжнародний день пам’ятників та історичних місць

Цей день установлено в 1983 році асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і памяток (ІКОМОС), що була створена при ЮНЕСКО.
Відзначається з 18 квітня 1984 року.

19 квітня День навколишнього середовища

Третя субота квітня.
День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно в третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про день навколишнього середовища» №855/98.

20 квітня Міжнародний день астрономії

День, коли Місяць має фазу поблизу 1-ї чверті, що приходиться на інтервал із середини квітня до середини травня.
Це свято народилося в Америці в 1973 році і обєднало всіх справжніх любителів астрономії під девізом «Ті, що несуть астрономію людям».

23 квітня Всеукраїнський день психолога

Часто говорять, що психологія – це наука про душу, з якої виключено дослідження душі. Психологія відповідає на питання, чому людина поводить себе так або інакше.

Міжнародний день секретаря

Остання середа повного тижня квітня.
Міжнародний день секретаря (Formerly Secretaries Day) почали відзначати з 1952 року в США. Цей день проходить в рамках тижня професійних адміністративних працівників (Administrative Professionals Week), що також став традиційним у США.

28 квітня Всесвітній день охорони праці

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з тим, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочих місцях. Вперше він відзначався в 2003 році.

29 квітня Міжнародний день танцю

Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстра Жана Жоржа Новера.

3 травня Всесвітній день свободи друку

Свобода слова недосяжна без свободи духа»,- вважав революціонер і письменник Олександр Іванович Герцен (1812-1870).

7 травня День радіо

7 травня – професійне свято працівників всіх галузей зв’язку. В радянський час це неофіційне свято відзначалося на високому рівні.

12 травня Всесвітній день медичних сестер

12 травня відзначається Всесвітній день медичних сестер. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засноване тільки в 1971 році.

17 травня День науки

Третя субота травня.
В третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки – День науки. Він установлений Указом Президента від 14 .02.1997 №145/97.

Всесвітній день інформаційного співтовариства

27 березня 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій оголосила 17 травня Всесвітнім днем інформаційного товариства.

18 травня Міжнародний день музеїв

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

Всесвітній день працівників культури

Третя неділя травня.
Українська культура одна з небагатьох, якій вдалося встояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність,первозданну чистоту і прозорість.

20 травня День банківського працівника

Цим святом держава підкреслює важливу роль банківської системи і значний вклад банківських працівників у розвиток економіки України і забезпечення її фінансової стабільності.

Всесвітній день метролога

Всесвітній день метрології (World Metrology Day) щорічно відзначається 20 травня. День вибрано на ознаменування підписання 20 травня 1875 року в Парижі, на міжнародній дипломатичній конференції, знаменитої «Метричної конвенції».

24 травня День кадровика

В будь-якій, навіть найменшій компанії,є працівник, який відповідає за роботу з персоналом а у великих структурах – це цілі відділи, що нараховують десятки, а то й більше людей.

25 травня День філолога

Філологія – область знань, що вивчає письмові тексти і на основі їхнього змістового, мовного і стилістичного аналізу – історію і сутність духовної культури даного суспільства.

День хіміка

Остання неділя травня.
Професійне свято працівників хімічної і нафтохімічної промисловості – День хіміка установлено Указом Президента України №219/94 від 7 травня 1994 року. Він відзначається щорічно в останню неділю травня.

28 травня День прикордонника

«Встановити професійне свято – День прикордонника, який буде відзначатися щорічно 28 травня». (Указ Президента №431 від 21. 05.2003).

29 травня Міжнародний день миротворця

У 2002 році Генеральна Асамблея оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців. Цей день покликаний віддати належне самопожертві і самовідданості, вірності миротворців, що несуть службу по всьому світі.

31 травня День працівників видавництв, поліграфії і книго поширення

Остання субота травня.
День працівників видавництв, поліграфії і книго поширення відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№563/99 від 25.05.99 р.) щорічно в останню суботу травня.

1 червня День працівників водного господарства України

Перша неділя червня.
Указом Президента України від 18 березня 2003 року в Україні установлено професійне свято – День працівників водного господарства, що відзначається щорічно в першу неділю червня.

День працівників місцевої промисловості

Перша неділя червня.
День працівників місцевої промисловості відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№726/2002 від 20.08.02р.) щорічно в першу неділю червня.

4 червня День господарських судів України

4 червня 1991 року Верховною Радою України було прийнято Закон №1142-ХІІ «Про арбітражний суд» ( а 6 листопада 1991 року – Арбітражний процесуальний кодекс України, який вступив у дію з 1 березня 1992 року). З того часу 4 червня і вважається днем створення господарських (арбітражних) судів України.

6 червня Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Цей день для Організації Обєднаних Націй є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і дії.

6 червня День журналіста України

День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня – в день прийняття союзу журналістів України в 1992 році до Міжнародної федерації журналістів (Указ Президента України від 25. 05. 1994 року №251/94).

8 червня День працівників легкої промисловості

Друга неділя червня.
Це свято існує вже більше 25 років і було засновано указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 жовтня 1980 року «Про святкові і пам’ятні дні».

12 червня День працівників фондових ринків

В. Ющенко з метою прискорення проведення економічних реформ і створення реальної ринкової економіки на Україні оголосив 12 червня Днем працівника фондового ринку.

15 червня День медичного працівника

Третя неділя червня.
Святкування Дня медичного працівника в третю неділю червня закріплено Указом Президента №281/94 від 03.06.1994 року.

18 червня День дільничного інспектора міліції

В 2004 році наказом Міністра внутрішніх справ України день 18 червня було офіційно затверджено Днем дільничного інспектора міліції.

23 червня День державної служби

День державної служби відзначається в Україні щорічно з 2003 року в День державної служби Організації об’єднаних націй, згідно з Указом Президента №291/2003.

25 червня День митної служби України

День митної служби України відзначається щорічно 25 червня в день прийняття Верховною Радою України в 1991 році Закону «Про митну службу в Україні».

27 червня Всесвітній день рибальства

Всесвітній день рибальства відзначається щорічно з 1985 року свято установлено рішенням Міжнародної конференції з регулювання і розвитку рибальства, що відбулася в липні 1984 року в Римі.

1 липня День архітектора України

В Указі Президента України №456/95 від 17.06.95 р. сказано: «Встановити День архітектора України, який відзначати щорічно 1 липня, — у Всесвітній день архітектури».

День слідчого

В цей день своє професійне свято відзначають всі слідчі України.

2 липня Міжнародний день спортивного журналіста

Спорт у всі часи був і залишається тою силою, що об’єднує і згуртовує не тільки окремих людей, але й цілі країни і континенти.

День працівника податкової служби України

Президент України 24 жовтня 2005 року підписав Указ «Про День працівника державної податкової служби України», згідно з яким професійне свято податківців в Україні відзначається щорічно 2 липня.

4 липня День судового експерта

Президент В.Ющенко10 червня 2009 року підписав Указ про введення нового професійного свята – Дня судового експерта.

6 липня День військ протиповітряної оборони України

Перша неділя липня.
Це свято було установлене Указом Президента України №602/97 за заслуги військ ППО в забезпеченні обороноздатності держави.

День флоту України

Перша неділя липня.
В президентськім указі №259 від 18 листопада 2008 року говориться: «встановити в Україні професійне свято працівників морського і річкового флоту і військовослужбовців Воєнно-Морських Сил Збройних сил України – День флоту України, який відзначається щорічно в першу неділю липня». З цього часу цивільний і військовий флот знову стали відзначати свої професійні свята разом.

12 липня День фотографа

День фотографа за традицією відзначається12 липня – це день св.Вероніки, яка вважається покровителем фотографії.

13 липня День рибалки

Друга неділя липня.
В Україні професійне свято працівників рибного господарства – День рибалки відзначається щорічно в другу неділю липня згідно з Указом Президента №464/95 від 22.06.1995.

16 липня День бухгалтера України

Дату свята вибрано не випадково – цього дня в 1999 році було прийнято Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».

17 липня День етнографа

Професійне свято представників різних етнографічних шкіл введено на честь дня народження етнографа і мандрівника М.М.Миклухо-Маклая.

20 липня День працівників металургійної і гірничодобувної промисловості

Третя неділя липня.
В Україні День металурга відзначається як професійне свято працівників металургії і гірничодобувної промисловості.

Міжнародний день шахістів

Уже багато років, починаючи з 1960 року, в усьому світі 20 липня відзначають Міжнародний день шахів. Це свято проводиться за рішенням ФІДЕ – Всесвітньої шахової федерації (засновано в 1924 році).

25 липня День системного адміністратора

Остання п’ятниця липня.
В останню п’ятницю липня адміністратори корпоративних і домашніх мереж, баз даних, поштових систем, програм, комплексів та інші «бійці невидимого фронту» відзначають своє професійне свято.

26 липня День парашутиста

26 липня 1930 року група радянських льотчиків-парашутистів на чолі з Б.Мухортовим вперше здійснила під Воронежем серію стрибків з літаків. Ця подія поклала початок масовому розвитку парашутизму в СРСР.

27 липня День працівників торгівлі

Остання неділя липня.
Це професійне свято стосується тих, хто безпосередньо зайнятий у сфері торгівлі і ресторанного господарства.

28 липня День PR-спеціаліста

Зовсім недавно державне визнання вивело звязки з громадськістю із розряду тіньових професій. «Піар» набув статусу такого ж необхідного інструмента, як маркетинг, реклама та інші напрями діяльності організації, що сприяє розвитку бізнесу.

1 серпня День інкасатора

Інкасатори відзначають сьогодні своє професійне свято. Від цих людей залежить надійність і безпека грошових засобів та матеріальних цінностей.

2 серпня День аеромобільних військ України

2 серпня в Україні відзначається День аеромобільних військ України. Свято було установлено Указом Президента України №937/99 в 1999 році.

8 серпня День військ зв’язку України

День військ зв’язку щорічно відзначається в Україні8 серпня згідно з Указом Президента від 01.02.2000 №154/2000.

10 серпня День працівників ветеринарної медицини

Друга неділя серпня.
Складність і багатогранність задач сучасної ветеринарії в тому, що необхідно захищати тварин від різних хвороб.

День будівельника

Друга неділя серпня.
В цей день відзначається професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів.

15 серпня День археолога

Слово «археологія» вперше було вжито Платоном в значенні «історія минулих часів».

19 серпня День пасічника

День пасічника – професійне свято бджолярів – в Україні почали відзначати з 1997 року.

30 серпня День авіації України

Остання субота серпня.
Професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту. День авіації святкується в останню суботу серпня.

День дальнобійника

Остання субота серпня.
Щорічно в останню суботу серпня тисячі водіїв відзначають своє професійне свято – свято підкорювачів доріг.

31 серпня День шахтаря

Остання неділя серпня.
В останню неділя серпня відзначається професійне свято шахтарів – найнебезпечнішої «мирної» професії.

7 вересня День підприємця

Перша неділя вересня.
В першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця.

День військового розвідника

В Міністерстві оборони України 7 вересня відзначають щорічно День військової розвідки України.

8 вересня Міжнародний день солідарності журналістів

Міжнародний день солідарності журналістів (International Day of Journalists Solidarity) був затверджений в 1958 році в Бухаресті на 4 конгресі Міжнародної організації журналістів.

9 вересня День тестировщика

9 вересня 1945 року вченими Гарвардського університету офіційно було зареєстровано перший в історії баг.

День дизайнера-графіка

9 вересня в СНД – День дизайнера-графіка. Свято заснували в 2005 році – на п’ятдесятирічний ювілей Володимира Чайки – найтитулованішого російськомовного дизайнера-графіка, лауреата десятків міжнародних і вітчизня них конкурсів.

13 вересня День фізичної культури і спорту Україні

Друга субота вересня.
Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ Президента від 29 червня 1994 року №340/94.

День програміста

256-й день року.
Програмування об’єднує в собі елементи мистецтва, науки, математики та інженерії. В більш широкому значенні, програмування – процес створення програм, тобто розробка програмного забезпечення.

День українського кіно

Друга субота вересня.
Професійне свято працівників кінематографії – День українського кіно – установлено Указом Президента від 12.01.1996 року №52/96 і відзначається щорічно в другу суботу вересня.

14 вересня День танкіста

Друга неділя вересня. Дане професійне свято є одним з найбільш шанованих святкових днів у військах

День працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості

Друга неділя вересня.
День працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості відзначається вм Україні щорічно в другу неділю вересня, згідно з Указом Президента від 12.08. 19993 №302/93.

17 вересня День рятувальника України

Професійне свято всіх співробітників Міністерства надзвичайних ситуацій в Україні.

День HR-менеджера

Третя субота вересня.
День НR-менеджера святкується всіма професіоналами в області управління персоналом і відзначається в країнах СНД в третю суботу вересня.

20 вересня День винахідника і раціоналізатора

Третя субота вересня.
Щорічно в третю суботу вересня в Україні відзначають День винахідника іраціоналізатора, у відповідності з Указом Президента №443/94 від 16.08.1994р.

День фармацевтичного працівника

Третя субота вересня.
День фармацевтичного працівника установлено Указом Президента України №1128/99 від 07.09. 1999р.

День рекрутера

20 вересня 2001 року декілька кадрових агенцій з Білорусі, Грузії, Росії, Киргизстану, Казахстану і України заснували і вперше відзначили День рекрут ера.

21 вересня День працівників лісу

Третя неділя вересня.
День працівників лісу – професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної і целюлозно-паперової промисловості.

27 вересня Всесвітній день туризму

Всесвітній день туризму заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 році.

День вихователя і всіх дошкільних працівників

Ідея цього нового загальнодержавного свята – допоїти суспільству звернути більше уваги на дитячі садки і дошкільне дитинство в цілому.

28 вересня День машинобудування

Четверта неділя вересня
Дата професійного свята працівників машинобудування і приладобудування закріплена Указом Президента України №361/93 від 08.09.1993.

30 вересня Міжнародний день перекладача

У 1991 році Міжнародна федерація перекладачів (FIT) проголосила День св. Ієроніма, якого традиційно вважають покровителем перекладачів, — Міжнародним днем перекладача.

Всеукраїнський день бібліотек

Всеукраїнський день бібліотек відзначається 30 вересня згідно з Указом Президента від 14 травня 1998 року.

1 жовтня Міжнародний день музики

Міжнародний день музики засновано 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Одним із ініціаторів затвердження Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович.

День ветерана

За ініціативою ООН 1 жовтня в усьому світі відзначається як Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні також і день ветерана.

3 жовтня Створення Всесвітньої федерації профспілок

Всесвітня федерація профспілок (ВПФ) заснована в 1945 році. Обєднує національні профспілки 81 країни, загальною чисельністю більше 213 млн. людей (1992).

5 жовтня День учителя

Перша неділя жовтня.
Професійне свято всіх працівників сфери освіти.

6 жовтня Міжнародний день лікаря

Перший понеділок жовтня.
Професійний день працівників охорони здоровя відзначається по перших понеділках жовтня за ініціативою ВОЗ ООН як день солідарності і активних дій лікарів всього світу.

Всесвітній день архітектора

Перший понеділок жовтня.
Свято було затверджено Міжнародною спілкою архітекторів (МСА). В 1985 році на зборах МСА було вирішено щорічно святкувати Всесвітній день архітектури першого понеділка липня.

8 жовтня день юриста України

День юриста зявився на календарі України за Указом Президента №1022/97 від 16.09.1997року. Це свято, яке об’єднує юристів різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод українців.

9 жовтня Всесвітній день пошти

Всесвітній день пошти – один із міжнародних днів, що відзначається в системі Організації Обєднаних Націй. Проводиться за рішенням ХІ конгресу Всесвітньої спілки поштовиків в день створення спілки в 1974 році.

День ріелтора

День ріелтора щорічно святкується, починаючи з 2000 року, 9 жовтня. Професія ріелтора в Україні, з огляду на її неофіційне визнання, зафіксована в переліку професій, які все ще відносяться до розряду дещо екзотичних.

10 жовтня День працівників стандартизації і метрології

День працівників стандартизації і метрології в Україні на основі Указу Президента №910/2002 від 08.10.2002 року відзначається щорічно 10 жовтня.

12 жовтня День художника

Друга неділя жовтня .
День художника відзначається в Україні щорічно в другу неділю жовтня згідно з Указом Президента №1132/98 від 09.10.1998 року.

День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби

Друга неділя жовтня.
Указом Президента від 5 жовтня 2004 року (№1178/2004) в Україні установлено професійне свято — День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби.

День кадрового працівника

Цього дня в 1918 році рішенням Народного комісаріату юстиції була прийнята Інструкція «Про організацію радянської робітничо-селянської міліції».

14 жовтня День українського козацтва

Зародження і формування української народності відбулося в ХІІ – ХІІІ столітті на основі південно-західної частини східнослов’янського населення , яке входило раніше в склад Київської Русі.

16 жовтня День шефа (День боса)

В 1958 році американська секретарка Патрисія Хароскі запропонувала нове свято – День Шефа.

Міжнародний день кредитних спілок

Третій четвер жовтня.
Міжнародний день кредитних спілок відзначається щорічно з 1948 року кожен третій четвер жовтня.

Всесвітній день анестезіолога

Анестезія – втрата чуттєвості нервів. Штучна анестезія застосовується для обезболювання при хірургічних операціях. Розрізняють загальну , місцеву і спинномозкову анестезію.

18 жовтня День працівників целюлозно-паперової промисловості

Третя субота жовтня.День працівників целюлозно-паперової промисловості нове свято, затверджене В. Ющенком в жовтні 2008 року. Свято відзначається щорічно в третю суботу жовтня.

19 жовтня День працівників харчової промисловості

Третя неділя жовтня.
День працівників харчової промисловості відзначається щорічно в третю неділю жовтня згідно з Указом Президента України від 08.08.1995 року №714/95.

20 жовтня Міжнародний день авіадиспетчера

20 жовтня 1961 року в Амстердамі було створено Міжнародну федерацію асоціацій авіаційних диспетчерів. Ця подія виявилася такою значимою віхою в історії розвитку повітряного транспорту, що стала підставою для виникнення нового професійного свята. Приуроченого до його дати – Міжнародного дня авіадиспетчера.

23 жовтня День працівників реклами

«Реклама – двигун прогресу», — так стверджував незабутній Остап Бендер. А значить, 23 жовтня — професійне свято найпрогресивніших людей.

25 жовтня День маркетолога

Престижна і достойна того, щоб пишатися нею професія, удел тих,без кого в наш час не може працювати ні одна серйозна компанія. Звичайно ж, мова йде про маркетологів.

26 жовтня День автомобіліста

Остання неділя жовтня.
З 1993 року згідно з Указом Президента №452/93 в Україні почали відзначати День автомобіліста і дорожника, а не просто День водія.

29 жовтня День працівників служби невідомчої охорони

29 жовтня 1952 року Рада міністрів СРСР прийняла Постанову «Про використання в промисловості, будівництві та інших галузях народного господарства працівників, що звільнилися з охорони, і заходах з покращення справи організації охорони господарських об’єктів міністерств і відомств».

30 жовтня День податкової служби України

Сила держави – в бюджеті. З цим постулатом сперечатися неможливо. Головне завдання податківців – не допустити втрат державного бюджету і забезпечити його якісне виконання.

1 листопада Міжнародний день проектного менеджера

Професійне свято цього дня відзначають проектні менеджери, головним завданням яких є послідовно і надійно вибудувати процес організації робіт з виконання конкретного проекту.

2 листопада День працівників соціальної сфери

Перша неділя листопада.
В першу неділю листопада в Україні згідно з Указом Президента від 13.04.1999 року №374/99 відзначається День працівників соціальної сфери.

3 листопада День ракетних військ і артилерії

3 листопада в Україні відзначається День ракетних військ та артилерії, які входять до складу сухопутних військ Збройних сил України. Це професійне свято установлене Указом Президента від 31.10.1997 року.

День інженерних військ

3 листопада в Україні відзначається День інженерних військ,воно затверджене указом Президента від 27.10.1999 року на знак видатних заслуг саперів, ветеранів і воїнів – інженерів України.

4 листопада День залізничника

43 листопада працівники залізничного транспорту України відзначають своє професійне свято.

8 листопада Міжнародний день КВК

В 2001 році 8 листопада країна вперше відзначила Міжнародний день КВК. Ідея свята була запропонована президентом міжнародного клубу КВК О. Масляковим.

9 листопада День української писемності і мови

Це свято було установлене Указом Президента України в 1997 році і відзначається кожен рік на честь Літописця Нестора – послідовника творців словянської писемності Кирила І Мефодія.

14 листопада Міжнародний день логопеда

14 листопада світ святкує Міжнародний день логопеда – професійне свято представників однієї з найважливіших соціальних професій.

15 листопада Всесвітній день географічних інформаційних систем

За ініціативою деяких крупних американських компаній і організацій (Національне географічне товариство, USGS, Sun, Microsystems, Hewlett-Packard, ESRI та ін.) було вирішено щорічно відзначати День географічних інформаційних систем.

16 листопада День працівників сільського господарства

Третя неділя листопада.
Від стану справ в сільськогосподарській промисловості безпосередньо залежить економічна незалежність країни, благополуччя її громадян, здоровя нації.

День працівників радіо , телебачення і зв’язку України

День працівників радіо, телебачення і зв’язку України установлене Указом Президента від 11.11.1994 року №667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і зв’язку.

17 листопада Міжнародний день студентів

Міжнародний день студента установлено 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі, в пам’ять про чеських студентів-патріотів.

19 листопада День склодува

Щорічно 19 листопада в Україні відзначається професійне свято працівників скляної промисловості – День склодува.

День працівників гідрометеорологічної служби

19 листопада в Україні щорічно відзначають День гідрометеорологічної служби, що установлений Указом Президента України від 11 березня 2003 року №208/2003.

21 листопада Міжнародний день філософії

Третій четвер місяця.
Міжнародний день філософії проводиться в третій четвер листопада з 2002 року за регламентом ЮНЕСКО.

21 листопада Міжнародний день телебачення

17 грудня 1996 року Генеральна Асамблея проголосила 21 листопада Всесвітній день телебачення на ознаменування дати проведення І Всесвітнього форуму телевізійників в ООН.

1 грудня День працівників прокуратури

Враховуючи роль органів прокуратури в зміцненні законності і захисті прав людини, Указом Президента України від 02.11.2000 року установлено професійне свято – День працівників прокуратури.

5 грудня День працівників статистики

5 грудня в Україні відзначається День працівників статистики, професійне свято, установлене Указом Президента від 02.12.2002року №1122/2002.

6 грудня День Збройних сил України

День Збройних сил України було засновано постановою Верховної Ради України в 1993 році.

7 грудня День місцевого самоврядування

Це професійне свято всіх, хто трудиться в сільських, містечкових, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних виборців.

Міжнародний день цивільної авіації

6 грудня 1996 року Генеральна Асамблея проголосила 7 грудня Міжнародним днем цивільної авіації.

12 грудня День сухопутних військ України

Указом Президента України від 18.10.1997 року №1167/97 в Україні установлено свято _ День сухопутних військ України, яке відзначається щорічно 12 грудня.

14 грудня Всесвітній день дитячого телебачення і радіо

Друга неділя грудня.
Тема дитячого телебачення нікого не залишає байдужим, тому що всі ми – родом з дитинства. Святкову дату оголосили представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Каннах в квітні 19994 року.

День ліквідатора

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (більш відомий як день ліквідатора), який був офіційно введений Президентом України в 2006 році.

15 грудня День працівників суду

15 грудня Указом Президента від 08.12.2000 року №1318/2000 в Україні установлено щорічне свято – День працівників суду.

17 грудня День працівника державної виконавчої служби

Згідно з Указом Президента від 22.07.2007 року №596/2007, 17 грудня відзначається День працівників виконавчої служби.

19 грудня День адвокатури

В грудні 2002 року Президент України підписав Указ №1112/2002 про встановлення в Україні професійне свято – День адвокатури, яка повинна захищати права і представляти законні інтереси громадян.

20 грудня День міліції

Дата професійного свята установлена Указом Президента від 17.11.1992 №567/92.

22 грудня День дипломатичної служби України

Цього дня в Україні щорічно відзначається День працівників дипломатичної служби, установлений Указом Президента від 21.11.05 року №1639/2005.

День енергетика

Щорічно 22 грудня в день зимового сонцестояння в Україні святкується День енергетика.

24 грудня День працівників архівних закладів України

24 грудня в Україні відзначається День працівників архівних закладів України. Це свято було установлене 30 жовтня 1998 року згідно з Указом Президента України.

Задати питання