Основні компоненти систем безпеки - orlan

Основні компоненти систем безпеки

Зростання кількості злочинів, пов’язаних з посяганням на приватну власність, на жаль, не йде на спад. Тому все більшим попитом користуються системи охоронної сигналізації, особливо ті, що використовують у своїй основі принцип бездротового зв’язку.

На сьогоднішній день система охоронної сигналізації не включає в себе два-три основних елементи, як колись. Зараз до її складу входить складний комплекс високотехнологічних модулів, що відповідають найвищим вимогам. Крім того, є можливість реалізації сигналізації не тільки в звичайному варіанті, але також і в бездротової версії, коли немає потреби займатися прокладкою комунікацій, часто порушуючи інтер’єр приміщення.

Основний елемент системи безпеки

У бездротових охоронних системах, пропонованих сьогодні на рику, одним з найбільш важливих елементів вважається контрольна панель. Як правило, в корпусі панелі в якості альтернативного джерела живлення розміщується акумулятор, який підключається автоматично при припиненні подачі живлення з централізованою електромережі. При наявності в будинку встановленої супутникової охоронної системи безпеки додатковим модулем може бути передавач тривожних повідомлень на контрольний пункт охорони або ж на стільниковий телефон власника у випадку, якщо при перевірці зв’язку активованих пристроїв системи безпеки з вказаною контрольною панеллю відсутня контрольний сигнал. Також в якості додаткового модуля може виступати охоронна сигналізація для гаража.

Як правило, контрольна панель встановлюється в місцях, зручних у доступі для господарів, однак при цьому прихованих від сторонніх очей.

Складові елементи системи

Основною функцією пульта управління є програмування та налаштування системи безпеки. Для здійснення цього він оснащений модулем для бездротового зв’язку з контрольною панеллю, що не вимагає робіт з прокладання будь-яких кабелів. Сучасні моделі бездротової охоронної сигналізації, що використовують радіоканал як засіб зв’язку, дозволяють оперувати не одним, а відразу декількома пунктами, які можуть розташовуватися в різних місцях за бажанням замовника — гаражні ворота, вхідні двері, двері чорного ходу і т. д. Кожен пульт оснащується незалежним джерелом живлення, крім того, обов’язково активується система захисту від несанкціонованого розкриття, а також від підбору контрольного коду. Інформація про джерелі живлення кожного пункту також відображається, що дозволяє власникові вчасно замінити джерело живлення.

Крім того, в систему охоронної сигналізації можуть бути включені інфрачервоні датчики руху з бездротовим підключенням, які можуть контролювати ділянку радіусом від 90 до 120 метрів і дальністю до 12 метрів. Такі датчики рекомендують монтувати в кутовий зоні приміщення на висоті стелі. Рекомендовано також не розміщують в зоні їх дії об’єкти, що можуть створювати циркуляцію повітря або ж змінюють температуру.

При установці сигналізації для квартири часто використовуються датчики розбиття скла, які воліють розташовувати в центрі приміщення для контролю області приблизно в радіусі 10 метрів навколо себе. Ці датчики реагують на звук скла, що б’ється, проте для досягнення максимальної ефективності використовується не звичайна, а подвійна система з виявлення вторгнення, яка реагує на стрибок тиску в приміщенні і звук. Застосування такого датчика передбачає відсутність таких звукопоглинальних предметів, як щільні штори або ж гардини, між датчиками і стеклами.