Особливості забезпечення охорони масових заходів - orlan

Особливості забезпечення охорони масових заходів

Кожен день на території нашої країни проходять різні масові заходи — концерти, презентації, фуршети, конференції та інші акції, відмінною рисою яких є присутність великого скупчення людей — як задіяних в улаштуванні, так і запрошених.

Подібні заходи досить різнопланові. Вони можуть відрізнятися один від одного спрямованістю, масовістю аудиторії, метою і місцем проведення, однак оскільки будь-яке з них припускає наявність великої кількості народу, всі вони є потенційним джерелом виникнення небажаних проявів агресивності або посягань на особисте майно присутніх. Причому це однаковою мірою відноситься як до невеликими корпоративними вечірками в затишному залі ресторану, так і до багатотисячних концертам на стадіонах. Різниця полягає лише в рівні складності організації охорони проведеного заходу, без якої обійтися не можна.

Розробка стратегії

Одним з особливостей при проведенні масових заходів є те, що їх охорона повинна бути, по-перше, ефективної, по-друге — мінімально помітною, і тому повинна бути організована дуже грамотно.

Зрозуміло, улаштовувачі будь-якого заходу повинні потурбуватися організацією охорони ще на етапі вироблення ідеї і виборі місця проведення. Дуже часто приватні охоронні агентства, що мають досвід в організації забезпечення безпеки і збереження майна під час проведення акцій з великою кількістю людей, можуть порекомендувати найбільш підходящі з цієї точки зору місця для проведення будь-яких заходів, виходячи також і з побажань організаторів.

У тому ж випадку, якщо організатори вже визначилися з місцем проведення, необхідно отримати консультацію співробітників охоронного агентства на предмет відповідності його потрібним номерам безпеки. Після цього агентство розробить стратегію забезпечення охорони майбутнього заходу, оцінить можливі ризики виникнення негативних інцидентів, і надасть організаторам всі дані з організації охорони, а також кошторис за витратами на оплату своїх послуг.

Вибір на користь професіоналів

Охорона масових заходів завдання не з легких. Вирішення питань щодо забезпечення безпеки краще доручати фахівцям, так само, як і будь-яке серйозне справу. Слід пам’ятати, що навіть один, нехай на перший погляд незначний конфлікт там, де знаходиться велика кількість людей, може привести до непередбачуваних трагічних наслідків у разі його непредотвращеніея або непрофесійного втручання в його дозвіл. Тому від того, наскільки досвідчені і професійні будуть співробітники охоронного агентства, що відповідає за забезпечення безпеки на масовому заході, залежить його сприятливе завершення.

Водночас, довіривши вжиття заходів щодо забезпечення безпеки професіоналам, ви зможете приділити час інших важливих питань, пов’язаних з підготовкою заходу.

В обов’язки охоронного підприємства входить підтримка порядку на ввіреній території, попередження будь-яких протиправних дій і забезпечення збереження майна. Крім того, до і після проведення заходу співробітники агентства обов’язково проводять перевірку території.

Комплексний підхід

Забезпечення порядку на будь-якому масовому заході представляє з себе цілий комплекс скоординованих дій. Зокрема, до таких относістся узгодження взаємодії з правоохоронними органами у разі необхідності посилення ефективності заходів щодо забезпечення порядку. Також нерідко необхідна координація шляхів співпраці з особистою охороною особливо важливих персон. Приватні охоронні агентства, що мають достатній досвід у цій галузі, будуть гарантією того, що їх тактовна робота не поставить улаштовувача заходи в незручне становище перед VIP-гостями. Грамотна, злагоджена і ненав’язлива робота висококваліфікованих співробітників охоронних агентств є додатковим плюсом до вашої репутації і сприятиме високій оцінці заходу учасниками та відвідувачами.

Звичайно, ступінь безпеки, яку ви віддасте перевагу — це ваш вибір. Однак завжди варто пам’ятати, що спокійна обстановка на масовому заході — запорука успіху, і не варто на цьому економити.