Проектування охоронної сигналізації - orlan

Проектування охоронної сигналізації

Стара приказка «мій дім — моя фортеця» не втрачає своєї актуальності і зараз. Як у давні часи люди прагнули перетворити на неприступний замок свій будинок, так і сьогодні кожен з нас намагається максимально убезпечити своє житло від проникнення в нього небажаних гостей. І так само, як і в давні часи, в першу чергу зловмисників цікавлять будинки тих з нас, чий рівень добробуту вище, ніж у інших.

Відмінність нашого століття від середньовіччя полягає в наявності технологій, які дозволяють захистити наше житло від посягання без необхідності зводити високі стіни. Сьогодні для того, щоб бути спокійним за своє майно і життя, досить встановити охоронну сигналізацію.

Проектування сигналізації

Так як охоронна сигналізація включає в себе досить багато елементів, розробка її проекту має проходити ще на самих ранніх етапах будівництва, найкраще — на етапі планування та підготовки самого проекту будинку, на стадії проектування прокладки інженерних комунікацій. При розробці проекту охоронної сигналізації обов’язково повинні бути враховані самі, на перший погляд, незначні фактори. Слід передбачити всі можливі способи, якими зловмисники можуть проникнути всередину приміщення. Крім очевидних варіантів, таких, як кватирки, вікна, двері, вентиляційні комунікації і т. д., треба також врахувати самі, здавалося б, неможливі. У будь-якого будинку є безліч вразливих місць, якими з радістю скористаються злочинці, щоб отримати доступ до вашого майна.

Тим не менш, незважаючи на те, що у своєму арсеналі зловмисники мають безліч протизаконних прийомів, охоронна сигналізація, грамотно організована і реалізована, здатна припинити будь-які зазіхання на вашу територію і майно.

Варіанти установки охоронних систем

В основі установки будь-якої охоронної сигналізації лежить ретельно продумана схема установки датчиків і грамотно організований зв’язок. Канали зв’язку, залежно від вимог замовника і характеру будівлі, можуть бути дротяними або бездротовими. У кожному разі, їх головним завданням є безперебійна і своєчасна передача даних на контрольний пункт.

Реагування охоронної сигналізації на проникнення може здійснюватися двома способами. Першим є внутрішній сигнал тривоги, який покликаний оповістити господарів про непроханих гостях. Другий спосіб — подача сигналу на контрольний пункт охорони.

Якщо з організацією першого способу все ясно, то до реалізації другого потрібно підходити індивідуально. Як правило, для нейтралізації виниклої нештатної ситуації застосовують два методи:

  • використання власної служби охорони
  • використання послуг співробітників позавідомчої охорони або приватного охоронного агентства

У першому випадку співробітники служби охорони розміщуються на прилеглій до будинку території або ж у спеціально відведеному для цього приміщенні усередині будівлі. Після надходження на пульт охорони тривожного сигналу та інформації з датчиків і системи відеоспостереження про місце, в якому відбулося проникнення, співробітники охорони відразу ж вживають необхідних заходів.

У другому методі враховується той факт, що спроби пограбування в реальності відбуваються не часто. Тому служба безпеки може нести одночасну охорону декількох об’єктів, що є досить ефективним і в той же час менш витратним методом, ніж перший.