Система контролю і управління доступом - Orlan

Система контролю і управління доступом

Основним призначенням систем контролю та управління доступом (скорочено СКУД) є перешкоджання несанкціонованому проникненню сторонніх на територію установи чи об’єкту, що охороняється. 

Також системи контролю і управління можуть служити для виконання досить широкого спектру додаткових завдань, зокрема:

  • зменшення кількості розкрадання документів і матеріальних цінностей;
  • зменшення трудових витрат на здійснення кадрового і табельного обліку;
  • оптимізація витрат зарплатного фонду;
  • збільшення ефективності праці;
  • скорочення витрат часу на видачу перепусток;
  • перешкоджання проникненню сторонніх на територію.

Облік і контроль робочого часу

Для здійснення автоматизованого обліку робочого часу застосовується спеціальний програмний модуль, особливо ефективний при організації роботи з використанням змінних графіків. За допомогою програмного забезпечення автоматично формується табель згідно встановленої для нього форми, а також відповідно до графіка, складеного індивідуально для кожного співробітника. Крім того, за допомогою цього модуля можна також враховувати час переробок, якщо вони здійснюються на офіційних підставах.

На комп’ютер оператора система видає інформацію про всі події, що відбуваються у точках входу на територію, і в разі порушення режиму контролю видає відповідне сповіщення. За допомогою системи оператор охорони може дистанційно здійснювати управління пристроями, що входять в систему охорони, наприклад, заблокувати турнікети або ж навпаки відкрити їх в разі потреби.

Принцип функціонування електронної прохідної

Оскільки до функції системи входить контроль за входом і виходом, співробітники зобов’язані провести ідентифікацію особи. Для цього необхідно занести інформацію про кожного співробітника на пластикову картку з магнітною смугою, що служить для зчитування даних.

Картка може бути як звичайною, так і з нанесеними на одну зі сторін додатковими відомостями про співробітника, в тому числі і його фотографією. При проведенні картки через активну зону пристрою, що зчитує, її власник авторизується в базі даних сервера. Якщо авторизація проходить успішно, турнікет автоматично розблокується, і співробітник безперешкодно проходить на територію. В іншому ж випадку в доступі на територію відмовляється.

На прохідній зазвичай встановлюються електромеханічні турнікети, обладнані автоматичними зчитувачами, з яких інформація надходить в систему. Це допомагає виключити вплив людського фактору та зводить до нуля ймовірність виникнення помилок або зловживань.

Щоб вимкнути можливість передачі пропуску іншій особі, в системі передбачений алгоритм, завдяки якому можна зайти на територію два рази поспіль без того, щоб вийти. Також можливо обмежити доступ на територію в святкові або вихідні дні, а також ввести обмеження для певних працівників. Також за допомогою системи можна забезпечити видачу разових перепусток для відвідувачів з фіксацією в базі даних інформації про них і співробітників, що їх запросили.

Автоматизована система контролю доступу, що встановлена ​​на вашому підприємстві, не тільки допоможе оптимізувати витрати і ввести систему контролю за роботою співробітників. Крім цього, система буде свідчити про солідний статус вашої організації та підкреслювати її респектабельність і, як наслідок, збільшувати інвестиційну привабливість.