Варіанти охорони підприємств - orlan

Варіанти охорони підприємств

Охорона необхідна для будь-якого об’єкта, що представляє хоч якусь цінність. Звичайно, кожен намагається максимально піклуватися про власний або довіреному йому майні, проте варто враховувати, що від важливості об’єкта залежить і ступінь необхідної охорони. Само собою зрозуміло, що будівельна побутівка або тимчасовий дачний будиночок цілком успішно будуть захищені гратами на вікнах, парканом або ж сторожовим псом.

Але ось такі об’єкти, як будинок, квартира, офіс компанії або підприємство, гратами або паркан не захистиш від зловмисників. У таких випадках навряд чи можна обійтися без установки охоронної сигналізації. Об’єкти ж стратегічної важливості, такі, як банки, держустанови, заводи тощо, вимагають більш серйозного підходу до захисту — оснащення системами відеоспостереження або ж присутності озброєної охорони.

Засоби охорони

Приватні охоронні агентства з успіхом забезпечують ефективну охорону таких об’єктів, як квартири та заміські будинки, підприємства та офіси, розважальні комплекси, будівельні майданчики, складські приміщення та гаражі. Звичайно ж, для кожного окремого випадку розробляється відповідний комплекс охоронних заходів. У їх числі пропонуються:

 • сигналізація
 • системи відеоспостереження
 • неозброєна охорона

Сигналізація

Системи охоронної сигналізації є досить ефективною складовою комплексу охоронних заходів. Найчастіше одного наявності сигналізації на об’єкті досить для запобігання небажаного проникнення, так як злочинці знають, що більшість сучасних сигналізацій не тільки включають тривожну сирену, а й одночасно подають сигнал на пульт охорони, після чого на місце спрацювання виїжджає оперативна група. Використовувані датчики діляться на контактні і об’ємні інфрачервоні залежно від принципу роботи. Інфрачервоні датчики використовують для виявлення руху в межах охоронюваного периметра, контактні датчики розміщують на дверях або вікнах, так як вони спрацьовують на відкриття або ж руйнування. Для підвищення ефективності системи охорони зазвичай використовують відразу декілька типів датчиків, яких сьогодні є безліч, наприклад:

 • датчики руху і присутності
 • вібродатчики
 • датчики розбиття скла
 • шлейфи
 • мікрохвильові, ультразвукові, магнітні

Відеоспостереження

Системи відеоспостереження дозволяють співробітникам служби охорони не тільки дізнатися про несанкціоноване проникнення на об’єкт, що охороняється, але також і зафіксувати і транслювати відбувається на монітор з автоматичним записом на жорсткий диск або знімний носій. Це дає групі реагування можливість заздалегідь оцінити обстановку і виробити комплекс дій по припиненню порушення. Водночас запис може з’явитися додатковим свідченням на судовому розгляді. Вартість проектування і монтажу таких систем відносно невелика, але при цьому вони гарантують безпеку людей і майна.

Неозброєна охорона

Неозброєна охорона з успіхом застосовується для охорони підприємств або офісних будівель, так як минулий необхідне навчання охоронець зможе швидше зреагувати на подію, ніж віддалена охорона, своєчасно отримує сигнал, але вимагає деякого часу на реагування. Якщо на території або в одній будівлі знаходиться декілька фірм, їм достатньо вигідно найняти загальну охорону, особливо це стосується великих компаній, державних та приватних виробничих підприємств, які в разі нападу злочинців можуть понести досить значний збиток. Для запобігання подібного результату подій слід скористатися послугами перевіреного і компетентного охоронного агентства.

Вибір охоронного агентства

При виборі фірми, що надає охоронні послуги, потрібно взяти до уваги такі чинники, що безпосередньо впливають на ефективність роботи:

 • Персонал.

Потрібно з’ясувати рівень компетенції співробітників фірми — наявність сертифікатів, регулярного проходження курсів підвищення кваліфікації, ступінь їх матеріальної зацікавленості. Це стосується як рядових охоронців, так і керівної ланки.

 • Організація роботи

Упевнитися в здатності надавати повний пакет послуг — розрахунок часу і маршрутів патрулювання, наявність необхідних технічних засобів.

 • Контроль

Наявність технічних або будь-яких інших засобів контролю якості роботи співробітників охоронного агентства.

 • Матеріальна відповідальність

Кожен поважаючий себе і дорожить репутацією охоронне агентство обов’язково включить в договір про співпрацю пункт про несення матеріальної відповідальності в разі неналежного якості надання охоронних послуг. Це не тільки гарантує збереження майна, але і свідчить про рівень самого агентства.

При правильному виборі системи охоронної сигналізації ви зможете забезпечити вашому об’єкту надійний захист від можливих посягань, що можуть призвести до фінансових втрат.