Як визначити оптимальну вартість охоронних послуг?

Як визначити оптимальну вартість охоронних послуг?

Принцип ціноутворення в охоронному бізнесі використовується той же, що в безлічі інших галузей, а саме — за відправну точку береться вартість години роботи, тобто години надання охоронних послуг. Вартість однієї години роботи є комплексною величиною, від якої залежить безпосередньо фінансовий стан охоронної фірми. Оскільки жодна бізнес-структура не функціонуватиме собі в збиток, потрібно розуміти, що навряд чи охоронні послуги коштуватимуть непомірно дешево.

Мінімальні витрати на зарплату

Проте, приблизно прорахувати, чи не завищена вартість послуг охоронного агентства, цілком можливо. Існують нормативи, згідно з якими в штаті охоронної фірми не менш ніж 4.5 співробітника має припадати на кожен пост цілодобової охорони. Так, ця цифра виглядає дивно, але не забувайте, що це середнє значення, розраховане на основі багаторічної практики. У реальності це означає, що на один пост буде не менше 5 осіб. Тепер помножте на 5 середню заробітну плату охоронця приватного охоронного агентства і отримаєте мінімальну кількість грошей, які має отримувати за свої послуги агентство, причому без урахування податків, платити які зобов’язані всі.

Додаткові витрати

Тепер давайте згадаємо, що зарплата — це далеко не єдині витрати будь-якого підприємства. Як правило, до них додаються наступні статті витрат:

 • витрати за оренду приміщення, в якому розміщується агентство,
 • комунальні платежі,
 • оренда або покупка транспортних засобів,
 • оплата охорони збройової кімнати співробітниками органів МВС,
 • навчання та підвищення кваліфікації співробітників,
 • оплата і продовження терміну дії ліцензії на вид діяльності
 • оренда або покупка засобів зв’язку.
 • І це далеко не повний список, що не включає повсякденні витрати на утримання офісу та інші витрати. І звичайно ж, приватне охоронне агентство має отримувати прибуток.

Таким чином, якщо запитувана вартість послуг агентства рази в 2-4 більше очікуваної мінімальної, це цілком вписується в стандартну схему розрахунку.

Можливість зниження витрат

Звичайно, вартість охоронних послуг можна знизити. Проте варто задуматися, якою ціною це буде досягнуто. Шляхів зниження може бути декілька:

 • урізання зарплати співробітників. Результат — зниження мотивації і прагнення якісно виконувати роботу з охорони об’єкта.
 • зниження вимог, що пред’являються до співробітників. Результат той самий — зниження якості наданих послуг.
 • зменшення числа співробітників на об’єкті. Результат — збільшення психологічної та фізческой навантаження на кожного співробітника і, як наслідок, зниження контролю за якістю охорони.
 • зниження витрат на техоснащення фірми і підготовку персоналу. Результат — відсутність належних гарантій замовнику щодо надійності наданих послуг.

Тому не варто гнатися за дешевими послугами охоронних агентств в прагненні заощадити. Пам’ятайте — скупий платить двічі, і краще бути впевненим у збереженні вашого об’єкта.